- Megelőzhetjük, hogy összemenjen a gyapjúruha, ha glicerint adunk a mosóvízhez (tíz literhez egy evőkanállal).
- Kibolyhosodott gyapjú gyakran megmenthető, ha egy kímélő mosást követően öblítésként langyos fehérbab-főzet levében áztatjuk pár órát.
- Kímélő mosásnál párnahuzatban helyezzük el a textileket és természetesen válasszuk a mosógép kímélő programját.
- Ha szabad lefolyású mosógépünk van, és a víz a mosógép csövén keresztül a mosdó vagy a kád lefolyójába kerül, akkor érdemes szűrőként egy nejlonharisnyát helyeznünk a cső végére, hogy elkerüljük a dugulást.
- A közönséges vadgesztenyéből (szaponint tartalmaz) kiváló tisztítószert készíthetünk. Hámozzuk meg, törjük darabokra, szárítsuk ki, majd őröljük addig, amíg finom por nem lesz belőle.
- Fehérmosás esetében besegíthetünk a végeredménybe 10 liter vízhez adott egy evőkanál ecettel, amit az utolsó adag vízhez adunk hozzá, ami kiválóan alkalmazható kímélő mosásnál is.
- Szigorúan minden mosás előtt ellenőrizzük le az összes zsebet, mert a bennhagyott papírzsebkendő az egész mosást tönkreteheti.
- Cipzárral rendelkező ruhadarabok esetében ügyeljünk arra, hogy azok mindig zárva kerüljenek a mosógépbe. Ezáltal megőrzik formájukat, és mosás után is működni fognak.
- Nagyon elszennyeződött ruhák, vagy elsárgult függöny mosásánál adjunk a vizez három evőkanálnyi sót.
- Az utazásnál meggyűrődött ruhát akasszuk fel a fürdőszobában, és folyassuk öt percig a zuhanyrózsát. Az így keletkező gőz behatol az anyagba, és kisimítja a gyűrődéseket.
Ötletekkel: olcsóbban élhetünk! Kreatívan: szebb környezetben! Újrahasznosítva: ükunokáinknak is lesz hol élniük!
Oldalak
▼
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése