Oldalak

2019. június 27., csütörtök

Dekorációk parafadugóból

Tudom, hogy sokan vannak, akik gyűjtögetik a parafadugókat. Számukra mutat néhány inspiráló ötletet az alábbi képsor, a dekorációs céllal történő újrahasznosításhoz.

2019. június 26., szerda

Pitypangos hajpánt

Sárga és zöld filcre, vékony drótra és keskeny szalagra van szükség az alábbi - a pitypang virágjához hasonlatosan élethű - hajkoszorú elkészítéséhez. Egy-két-három darab virágból azonban mutatós kitűző is lehet. A megvalósítás munkamenete a képsoron lépésről-lépésre nyomon követhető.

2019. június 24., hétfő

Testtartás javítás

A testtartásunkon történő javítással nem csak formásabbak lehetünk, de sokat javítunk gerincünk állapotán és ezáltal az egészségünkön is. E cél érdekében íme néhány gyakorlat, amit érdemes rendszeresen végezni.

2019. június 23., vasárnap

Rongyszőnyeg

Keskeny szalagokra felhasogatott régi pólókból, de egyéb más textíliák felhasználásával is készülhetnek az alábbiakban látható lábtörlők, kádkilépők, vagy nagyobb méretben készítve szőnyegek. A munka menete a harmadik képen lépésről-lépésre nyomon követhető. A hármas fonású csíkokat kézzel, de a varrógéppel rendelkezők cikk-cakk öltéssel is egymáshoz varrhatják.

2019. június 22., szombat

Pillangó tortaforma

Amikor saját magunk készítjük el a gyereknek a születésnapi tortáját, gyakran gondot okoz, hogy milyen formával fokozzuk a meglepetést. Az itt látható pillangót imitáló torta alakzatának elkészítéséhez nyújt segítséget az alábbi képsor. A tésztához a vizes piskóta receptje itt található. A máz és a krém lehet vanília, vagy citrom ízű, az apró pötty díszítő elemek pedig színes cukorka drazsék.

2019. június 21., péntek

Madárház készítés

Ha a kismadarakat a kertünkbe szeretnénk csalogatni, készítsünk számukra madárházat. Az állatok, így a madarak is, természetközeli lények, ezért lakhelyük megválasztásánál is a természetes anyagok vonzzák őket. Szívesen fészkelnek fák ágai közé, odúkba, vagy a sziklás, kavicsos talaj rései közé. Az alábbi madárházak elkészítésével megtéveszthetjük őket. 
A szükséges alapanyagok egy darab eternitcső, egy attól valamivel nagyobb átmérőjű tölcsér (aminek a csövét levágva a keletkezett lyukat a képen látható módon lezárjuk), csemperagasztó és apró kavicsok, vagy különböző méretű zúzottkövek. Végül az elkészült madárházat egy kő-, vagy falapra ragasztjuk.

2019. június 20., csütörtök

Függönyösszefogók

Az alábbi képsoron látható sokféle ötlet remélhetőleg inspirálóan hat ahhoz, hogy sokan rájöjjenek, saját kezűleg is el lehet készíteni a lakás hangulatához legjobban illő függöny összefogót.
Hasonló ötletek - az oldalon lefelé görgetve - itt találhatók.

2019. június 19., szerda

Gyurmázott manó-, vagy tündérházikók

PET-palack, drót, alufólia, ragasztópisztoly, levegőn száradó gyurma és akrilfesték a szükséges kellékei az alábbiakban látható manó-, vagy tündérházikóknak. A megvalósítás menete mindhárom képsoron nyomon követhető.

2019. június 18., kedd

Csónak kerti tó

A  kerti újrahasznosításnak két szemet gyönyörködtető példája látható az alábbi képen. A színes 'üvegpalack fa' is remekül mutat, de mindent visz a kiszuperált csónakból kialakított kis 'tavacska'.

2019. június 17., hétfő

Okosító játék

Az internet és a mobiltelefon kínálta világból a gyerekeket nem könnyű elcsábítani, de egy kis csellel azért sikerülhet. Ilyen például az alábbi területfoglalós társasjáték is, amelyhez mindössze kockás papírra, két dobókockára és annyi különböző színű filctollra (vagy ceruzára) van szükség, ahányan játsszák. A feladat pedig a következő:
  • Dobj két kockával!
  • Szorozd össze!
  • Rajzold meg a területet!
  • A lap telerajzolása után add össze az azonos színnel elfoglalt területeket!
  • Aki nagyobb területet szerzett, az a győztes.
A gyerekek ily módon észre sem veszik, hogy a játék hevében gyakorolták a szorzótáblát, az összeadást, a terület fogalmát, sőt vesztesként a kudarctűrést is.

2019. június 15., szombat

Dióhabos rácsos süti

Az egyszerű, gyorsan elkészíthető, finoman omlós és - követve az utasításokat - elronthatatlan süti receptje a képek után található:


Ismerve a családom kapacitását, én nagyméretű (40x37 cm-es) tepsivel készítettem, de kisméretű (20x37 cm-es) tepsihez mérten az adagokat felezni kell. Ez esetben, ha kisebb tojás áll rendelkezésre, akkor hármat, a nagyobból kettőt számítunk.
Hozzávalók a tésztához:
80 dkg liszt
1 cs sütőpor
1 csipet só
25 dkg margarin
20 dkg porcukor
5 tojás sárgája
2 dl tejföl
Hozzávalók a töltelékhez:
baracklekvár (én saját készítésű, nem túl sűrű és nem is nagyon édes baracklekvárt használtam, a bontatlan üvegből annyi maradt, ami a képen látható)
5 tojás fehérje
1 csipet só (könnyebben felverhető és keményebb lesz a hab tőle)
20 dkg porcukor
40 dkg darált dió
Elkészítés:
Egy nagy keverőtálba tesszük a lisztet, a sütőport és a csipet sót, hozzámorzsoljuk és a tenyereink között a liszttel összedolgozzuk a szobahőmérsékletű margarint, majd hozzákeverjük a porcukrot, végül a tojások sárgájával és a  tejföllel összegyúrjuk. A tészta kétharmad részét kinyújtjuk és a sodrófára feltekerve margarinnal kikent és liszttel beszórt tepsibe fektetjük, majd villával megszurkáljuk. Egyenletesen megkenjük a barack (vagy meggy) lekvárral.
A tojások fehérjét egy csipetnyi sót rászórva gépi habverővel kemény habbá verjük, hozzáadjuk a porcukrot, amivel egy-két percig tovább verjük. Végül beleforgatjuk a darált diót. Az így elkészített dióhabot kanalanként sorban rárakosgatjuk a lekvárral megkent tésztára és óvatosan szétsimítjuk rajta.
A maradék tésztából kisujjnyi csíkokat sodrunk, és négyzetesen (vagy átlósan) előbb a tepsi egyik, majd a másik irányában - kissé belenyomkodva - rárakjuk a tésztára.
Legnagyobb hőfokon előmelegített sütőben alul-felül sütéssel 180 fokon 40 perc alatt megsütjük. Ízlés szerint porcukorral megszórható, én ezt mellőztem.

2019. június 14., péntek

Díszkalitka

Két négyzet alakú, azonos méretűre levágott hungarocell lap, hurkapálcák, kartonpapír és fehér/sötét festék a szükséges alapkellékei az alábbiakban látható kis kalitkának. Díszítő elemként selyemvirágokat és keskeny szalagokat alkalmaztak. A megvalósítás munkamenete a képsoron lépésről-lépésre nyomon követhető. A festésnél a kartonpapír széleit előbb a tetszés szerinti sötétre (fekete, szürke, barna, zöld) színezzük, majd a száradás után kerül rá a fehér szín. A teljes száradást követően finom csiszolópapírral a széleket átdörzsölve érhető el a képen látható kopottas hatás.
Hasonló ötletek itt találhatók.

2019. június 13., csütörtök

Gyöngyeper

Hungarocell eperforma, piros, sárga és zöld apró gyöngyök és vékony damil a szükséges kellékei az alábbiakban látható gyöngyepreknek. Egy formás kis tálkára helyezve őket, asztaldíszként kellemes színfoltjai lehetnek az étkezőnek. A megvalósítás munkamenete a képsoron lépésről-lépésre nyomon követhető.
Hasonló ötletek itt és itt találhatók.

2019. június 12., szerda

Papírpáva

A gyerekek nyári szünidei foglalkoztatásához nyújt ötletet az alábbi képsor. A papírpáva elkészítéséhez zöld, kék és narancssárga dekorációs papírra, a farok díszítéséhez filctollakra, az összeállításhoz pedig ragasztóra van szükség. A pávatest sablonja csatolva van, a munkamenet pedig a képsorról lekövethető.

2019. június 11., kedd

Muffin papír, mint hangulatvilágítás

Nyáresti kerti partik hangulatos eleme lehet, ha színes muffin papírok széleit cakkosra vágva virágformákat szabunk, és a karácsonyi izzósor égőire tűzzük, majd végül az egész így feldíszített izzósort  a szabadban lévő bokorra, fára, esetleg sövényre vezetjük.
Egyéb muffin papírral kapcsolatos ötletek ide kattintva és az oldalt lefelé görgetve találhatók! 

2019. június 10., hétfő

Kavicsos lépegető

Tetszetősek az alábbi kerti lépegetők, az elkészítésük pedig egyszerűbb, mint  azt bárki gondolná. Egy nagyméretű négyszögletes, vagy kerek műanyag virágalátétbe hobbibetont töltünk és az előre kiválogatott kavicsokból - éppen csak belenyomva a betonba - mintát rakosgatunk rá. Nem baj, ha a tetejük nem egyenletes, mert ha elkészültünk, egy másik virágalátétet rátéve és finoman megnyomkodva szépen kialakul a felület. Ha a hobbibetonba még a kavicsos mintázást megelőzően drótháló darabot simítunk, erősebb lesz a lépegető. Az elkészült művet néhány napig a virágalátétben kell hagyni és időnként vízzel meglocsolni. Amikor a beton kiszáradt, meglazítjuk a műanyag virágalátétet és felfordítva kivesszük belőle a lépegetőnket. Az utolsó feladat, hogy a vízszintességre ügyelve beássuk a helyére, ügyelve, hogy picikét magasabban legyen a körülvevő talajnál. 
Készíthetjük úgy is, hogy nem használunk műanyag virágalátétet, hanem egyenesen a talajba vájjuk a kívánt formát, és abba töltjük a betont. A kavicsmintázat sokféle lehet, rakhatunk belőlük virágot, pillangót, vagy csak csigavonalban körbe haladhatunk, de minta nélkül spontán is rakhatjuk a kavicsokat.
Hasonló ötletek ide kattintva és az oldalt lefelé görgetve találhatók.


 forrás